Seria kolumn JBL PRX od wielu lat jest chętnie wybierana przez firmy nagłośnieniowe, ze względu na swoje znakomite parametry i brzmienie. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się najnowsza odsłona tych kolumn z serii PRX700. W stosunku do PRX600 nieco poprawiono słyszalne parametry jak i detale techniczne, jak np. odprowadzanie ciepła, które w starszej wersji czasami zawodziło. Przygodę z najnowszą serią rozpoczęliśmy od modelu PRX712, a niedługo potem dokupiliśmy najmocniejsze w rodzinie PRX725.

Początki z 12-calowym głośnikiem nie były ani dobre ani złe - grał ładnie, głośno, ale nie było słychać niskich częstotliwości tak jakby to wynikało z oficjalnej specyfikacji - jest to normalne przy głośnikach tej wielkości, jednak mieliśmy nadzieję na miłe zaskoczenie po przeczytaniu pozytywnych recenzji autorów zaprzyjaźnionych z dystrybutorem tego sprzętu.

Mimo wszystko byliśmy zadowoleni z zakupu i dokupiliśmy największego członka nowej rodziny - PRX725. Jest to jedna z najgłośniejszych kolumn na rynku, osiągająca max. SPL 139dB, zachowując jednocześnie znakomite brzmienie.

Jako uzupełnienie posiadanych kolumn szerokopasmowych, zakupiliśmy niskotonowe PRX718XLF. Zostały one zaprojektowane do współpracy z posiadanymi już kolumnami oraz innymi przedstawicieli tej rodziny. Jedną z zalet całej rodziny PRX700 jest duży wybór modeli dostosowanych do różnych zadań, co umożliwia budowę systemów nagłośnieniowych na każdą okazję.