Wybrane elementy naszego sprzętu:

KOLUMNY
KiwiBrick - zestaw kolumn wykonanych przez QMS Audio na nasze specjalne zamówienie
Seria JBL PRX700: 2x PRX712, 2x PRX725, 2x PRX718XLF
Seria JBL Eon: 4x Eon 515XT, 2x Eon 315
Ponadto kolumny innych marek do różnorodnych zastosowań, np. Pol-Audio.

MIKSERY
Soundcraft Ui24R, EFX12
Allen&Heath: GL2200-432, ZED 10:2
Numark iM1

MIKROFONY
4 zestawy bezprzewodowe Monacor TXS 872, do ręki lub nagłowne (rekordowo duży zasięg podczas imprez plenerowych)
Shure: SM58, Beta58A, SM57, Beta57A, Beta52A i inne
AKG, Audio Technica, Audix, Sennheiser i inne

ŚWIATŁO
Reflektory LED PAR 36, 56, 64 - do 200W, LED BAR, efekty świetlne (laser, flower, skaner, itp.)

EFEKTY
MagicFX CO2 Jet, wytwornice dymu 800W, 1500W

AGREGATY
2x Honda Eu20i

SCENA, KONSTRUKCJE
15 podestów Alustage SCA-03 1x2m, nogi regulowane 60-100cm, nogi 30cm, schody i inne akcesoria
40 m.b. kratownicy Alutruss trisystem, narożniki i inne akcesoria

OBRAZ
ekran TV 65"
ekrany 75", 120", 180" do projekcji przedniej i tylnej, projektory

INNE
DBX iEQ-15, DBX 166XL, DBX 266X, DBX DriveRack PA2, odtwarzacze mp3 z kart SD i USB, odtwarzacze CD, systemy do bezprzewodowej transmisji dźwięku, rejestrator dźwięku i video Zoom Q4n, wzmacniacze, statywy kolumnowe/oświetleniowe do 4 m wysokości, radiotelefony.

 

Poniżej prezentujemy opisy i recenzje wykorzystywanego przez nas sprzętu, podstawową wiedzę na temat nagłośnienia pisaną prostym językiem dla amatorów oraz inne informacje, którymi chcemy się tutaj podzielić.

Po wielu latach doświadczeń z nagłośnieniem mobilnym, do którego wykorzystywaliśmy kolumny dostępne na rynku w standardowej ofercie, postanowiliśmy stworzyć idealny do tego zadania zestaw kolumn - zgodny z naszymi wymaganiami, bez żadnych kompromisów. I oto jest - pierwszy taki zestaw na świecie!

Czytaj więcej: Zestaw mobilny KiwiBrick

Seria kolumn JBL PRX od wielu lat jest chętnie wybierana przez firmy nagłośnieniowe, ze względu na swoje znakomite parametry i brzmienie. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się najnowsza odsłona tych kolumn z serii PRX700. W stosunku do PRX600 nieco poprawiono słyszalne parametry jak i detale techniczne, jak np. odprowadzanie ciepła, które w starszej wersji czasami zawodziło. Przygodę z najnowszą serią rozpoczęliśmy od modelu PRX712, a niedługo potem dokupiliśmy najmocniejsze w rodzinie PRX725.

Czytaj więcej: JBL PRX700

Przedstawiamy prosty kalkulator w formie pliku .xls, za pomocą którego obliczysz na podstawie kilku znanych parametrów, pozostałe, brakujące specyfikacje sprzętu oraz to co usłyszy słuchacz - SPL, max. SPL, moc, napięcie, impedancja i inne.

Pobierz:
kalkulator.xls (wersja z 14-X-2014 r.)

Jednym z podstawowych parametrów podawanych przez producentów kolumn (prawidłowo powinniśmy mówić o zestawach głośnikowych, bo fachowo kolumna to zestaw takich samych głośników w obudowie) jest ich moc znamionowa (RMS) w watach, co przez wiele osób jest błędnie interpretowane jako wyznacznik głośności. W najtańszych kolumnach dodatkowo podawana jest marketingowa wartość mocy szczytowej (PMPO), która potrafi osiągać bardzo duże wartości, w zależności od metody pomiaru stosowanej przez producenta. Tak na prawdę moc kolumny informuje nas o tym jak dużo ciepła może wytworzyć bez uszkodzenia głośników i nie ma większego związku z tym, jak dana kolumna będzie grała.

Czytaj więcej: Moc kolumny a jej głośność...

Seria kolumn JBL Eon niedawno doczekała się swojej 4 generacji, jednak już od początku swojego istnienia (1995 r.) kolumny te wyznaczają standardy dla przenośnych zestawów nagłośnieniowych. Model Eon 515 XT z 2011 r. (3 generacja) odznacza się zaskakująco wysoką głośnością (max SPL: 132dB) i niską wagą 14,8 kg. Zachowuje przy tym bardzo dobrą jakość dźwięku, przez co jest naszą ulubioną kolumną do większości zastosowań.

Czytaj więcej: Kolumny aktywne JBL Eon